Blog > Komentarze do wpisu

Upewnij się, zanim komuś zaufasz. On może chcieć tego, czego ty szukasz.

Każdy z nas choć raz w życiu usłyszał te słowa, między innymi : "będę na zawsze", "jutro Ci oddam", "nic nie ukrywam", "kocham tylko Ciebie", "potrzebuje na chleb". Wierzymy ludziom, bo nam się wydaje, że nie mamy nic do stracenia. Nawet jak się zawiedziemy... no to co? Kolejny zawód, nie pierwszy i nie ostatni. Skoro możemy jemu zapobiec, to dlaczego tego nie robimy? Wciąż uparcie nam się wydaje, że te człowiek na pewno nas nie skrzywdzi, że ta osoba na pewno mówi prawdę. Głupotą naszą jest fakt, że cierpimy głównie przez własnego siebie. Bo ufamy zbyt mocno, bo łudzimy się zbyt długo, bo krzyczymy zbyt głośno do nieodpowiednich ludzi.
Głupim przykładem takiego zachowania może być chociażby sytuacja, w której jakiś z pozoru trzeźwy, bezdomny człowiek prosi nas o 2 zł. Owszem, dajemy mu z myślą, że kupi sobie za to coś do jedzenia. Kiedy widzimy tego samego człowieka w sklepie, w którym kupuje sobie piwo, coś w nas pęka. Nie z powodu tego, że to jest to nasze 2 zł, które wydał na głupotę. Czujemy się bezradni, a jednocześnie zawiedzeni, że mu zaufaliśmy, a on złamał nasze zaufanie. Kolejnym przykładem może być scena, w której chłopak rani dziewczynę, chociażby zdradą. Ona się załamuje, a on wraca i mówi, że kochał tylko ją i, że tego czynu już nie popełni. Okej. Wybaczamy, a potem znów zawodzimy się tak samo. I tak jest ciągle. Z jakąś głupią pewnością robimy coś wbrew sobie, użalając się potem, że znów się zawiedliśmy. Jeśli nie chcecie cierpieć, nie bierzcie wszystkiego do siebie, lecz na dystans. Naiwność to główna cecha każdego człowieka. Łudzimy się, że ludzie się zmienią, że świat będzie lepszy, że wszystko wróci do normy. Nic się nie zmieni od tak. Świat nie będzie lepszy, jeśli ludzie na nim wciąż będą tacy sami. Nic nie wróci do normy, jeśli nie włożysz w to serca i nie oddasz się temu w stu procentach. Dlatego czasami warto pomyśleć o sobie. O tym, by nam było lepiej. Czasami poświęcamy się ludziom zbyt mocno, a potem sami spadamy na dno. I wtedy nie ma już nikogo. 

 

środa, 13 sierpnia 2014, olciks
Tagi: naiwność

Polecane wpisy

Komentarze
2014/08/13 22:26:47
Bardzo podoba mi się Twój wpis. Jednak naiwność jest chyba nie od łączną częścią człowieka. Naiwność pozwala nam mieć nadzieje, cieszyć się z "czegoś co nigdy może nie nadejść".
-
2014/08/13 23:06:57
Bardzo się cieszę. No i to prawda. Gdyby nie naiwność pewnie nie uczylibyśmy się na własnych błędach, choć nie zawsze też jest to możliwe. :)